kedd, május 28

 “A halló fület és a látó szemet egyaránt az Úr alkotta.” (Péld.20,12)

     A tanítványoknak azt mondta egyszer Jézus: Aki titeket hallgat, engem hallgat! Valóban ez történik, hogyha az ige hirdetésében hűséggel járunk el. Akkor is ez történik, hogyha valakit akár egyetlen bibliai idézettel erősítünk. Tekintsük szolgálatnak ezt a nagyszerű lehetőséget.

Jézus egész életén látszott az, hogy Ő az Atyától jött. Egész életében a kegyelem munkálkodott. Már a születése után olvashatjuk felőle, hogy a kisgyermek növekedett, és lélekben erősödött, beteljesedett bölcsességgel, és Isten kegyelme volt rajta. (Lk. 2,40). Ezért tudatos nála a szolgálat, ezért mondja alig tizenkét évesen, hogy neki az Atya dolgaival kell foglalkoznia. Ezért magabiztos, amikor elmondja, hogy az ő országa nem e világból való. Prófétánk, tanítónk, főpapunk és királyunk Ő. A hit hallásból van. A hallás Isten igéje által. De az is lényeges, ami Tamásnnak mond: Boldogok, akik nem látnak és (mégis) hisznek. Ámen. Bancea Gábor


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése