„Mert nem a félelem lelkét adta nekünk Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét.” (2Tim 1,7)
Az nem úgy működik, hogy Isten ajándékai közül szabadon választunk, amint éppen kedvünkre van. Hol az erőt, hol a szeretetet, hol a józanságot vesszük elő, esetleg kettőt együtt különleges alkalmakkor. Az emberi számítás, földi matematika nem működik a lélek dolgaiban, mert a lélek nem e világból való. Fél elem ellenében három elem jelenti az egységet, teljességet. Az erő, szeretet és józanság nélkül, pusztító lehet. A szeretet, erő és józanság nélkül, magatehetetlen és terhes lehet. A józanság, erő és szeretet nélkül, száraz önzés lehet. Erővel, szeretettel és józansággal álljunk ellen a kísértéseknek. Erővel, szeretettel és józansággal nézzünk szembe a próbákkal. Erővel, szeretettel és józansággal szolgáljunk Istennek hálaadással. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése