vasárnap, július 7

 „Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, lelkében pedig kárt vall?” (Mt 16,26a)


     Jaj, dehogy akarjuk mi az egész világot megnyerni! Csak egy kicsivel több figyelemre vágyunk! Csak egy kicsivel több fizetést, nyugdíjat akarunk! Csak egy kicsivel lennének jobbak a körülményeink! Csak tudnánk megadni mindent a gyermekeinknek! Csak a szomszéd ne lenne kiállhatatlan! Csak a helyzet ne kényszerítene! Csak ne kellene annyit aggódni! Csak ne lenne annyi baj a világban! És már tényleg alig pár "csak", és igazán minden rendben lenne. 
     Mit használ bármilyen "csak" annak, aki a lelkében kárt vall? Isten gyermekei nem a világot akarják megnyerni, hanem a lelküket! Pénz, hatalom, tudás ebben nem segít, csak Isten. Általa és vele teljen ez a nap! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése