szerda, július 10

 „Azért senki ne dicsekedjék emberekkel, mert minden a tietek; ti viszont Krisztuséi vagytok, Krisztus pedig Istené.” (1Kor 3,21.23)


     Soli Deo gloria, egyedül Istené a dicsőség - hangzik időről-időre egyházi körökben. Nem hallani viszont a politikában, a pénzpiacon, gyakorlatilag sehol máshol az egyházon kívül. Holott Pál világosan mondja: " senki ne dicsekedjék emberekkel...", és nem csak a keresztyénekre gondol itt, hiszen nem csak mi tartozunk Krisztus fennhatósága alá. Sem kétezer év keresztyénsége, sem a reformáció ötszáz éve nem tudta elérni, hogy egyedül Istent dicsőítsük. Mintha elengedhetetlenül szükségünk lenne emberekre, akikkel dicsekedhetünk, magunk fölé emelhetjük, bálványozhatjuk. Vagy mintha kiolthatatlan lenne bennünk a vágy, hogy minket emeljenek, bálványozzanak mások... Aligha éri meg a mindent elcserélni pár pillanat csillogásra. Hallgassunk Pálra, ő igazán tudja, kivel érdemes dicsekednünk! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése