„Hiszen azt tartjuk, hogy hit által igazul meg az ember, a törvény cselekvésétől függetlenül.” (Róm 3,28)
Az ige nem helyez exlex állapotba, azaz nem mentesülünk a törvény cselekvésétől, csak tisztázza, hogy nem a jó cselekedeteink miatt ment fel Isten a bűneink alól, hanem Krisztus keresztáldozatáért, amit hiszünk, és ezért az Isten törvényének betartása hálából történik az életünkben. Mikor megértjük, hogy Isten előbb szeretett minket, (1Jn 4,19) azáltal, hogy egyszülött Fiát adta értünk, hogy ha hiszünk Őbenne örök életünk legyen, akkor felfakad szívünkből a hála, amelyet az Úr parancsolatainak cselekvésével igyekszünk kifejezni. Igyekszünk, de nem mindig sikerül. Ezért jött Jézus, ezért született meg Megváltója e bűnös világnak. Keressük ma is az Úr Jézussal való közösséget kettős lelkülettel. Vigyük bűnbánatunkat és hálaénekünket az Úr színe elé, hogy lássa, értjük az igét, értjük szeretetét és értjük feladatunkat. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése