„Figyeljetek rám, ti, népek, hallgassatok rám, ti, nemzetek! Mert tanítás származik tőlem, és törvényemet a népek világosságává teszem hamarosan.” (Ézs 51,4)
Egy régi jegyzőkönyv szerint a XVII. század elején két szomszédos falu népe közösen hívta meg a „papot és mestert”. Egyik település a papnak, míg a másik a mesternek (oskolamester = tanító) biztosított szállást és állást. A közös elhatározás annyira bevált, hogy közel három évszázadon át, a két faluban így valósult mega lelki és szellemi nevelés. Ma is sok felesleges aggódásnak, rengeteg fölösleges kínlódásnak vehetné elejét egy-egy bölcs döntés. Az emberek, a népek, nemzetek közti jó együttműködés. Mind a Törvény, mind a krisztusi tanítás, arra is hivatott, hogy ez megvalósuljon. Az Ézsaiásnak adott kijelentés szerint, a tanítás Istentől származik. Lehet, hogy az iskolai tanítás a napokban véget ér, de Istenre figyelni a vakációban, szabadságolás idején is célszerű. Ne feledjük: „A hit tehát hallásból van, a hallás pedig Isten igéje (Krisztus beszéde - RÚF) által.” – mondja Pál apostol. Aki Istenre szeretne figyelni - és tisztában van azzal is, hogy „az egyszülött Fiú (Isten), aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt”. Ezzel a hittel figyeljünk és hallgassunk Krisztus tanítására. Ő a Világ Világossága. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése