„És senki sem mondhatja: »Jézus Úr«, csakis a Szentlélek által.” (1Kor 12,3b)
A mi nevünket többen vagy kevesebben ismerik és nagy valószínűség szerint három vagy négy generáció múlva nem igen fognak emlékezni rá. Jézus Krisztus nevét a mai társadalom legnagyobb része ismeri, nem merült feledésbe a két évezred alatt. Valamennyit mindenki tud Jézusról, mert a Szentírás hirdeti tetteit. Jézus mindig is megosztotta a társadalmat, sőt az emberi történelmet is ketté osztotta. Ismerni a nevét és őt Úrnak mondani azonban különböző dolog. Amikor Jézust Úrnak nevezzük, akkor azt azért tesszük mert a Szentlélek munkája által az evangélium tanításait elhisszük. Úgy, mint, ahogy legutóbb egy balesetben megmenekült ember mondta: Jézus mentett meg engem. Számunkra Jézus nem egy történelmi személy, hanem az az Úr, akiről hisszük, hogy él, vezet, megtart, megment, segít, mert ezt tapasztaljuk a mindennapokban. Ma is velünk van, hirdessük, hogy Jézus Úr! Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése