„A gazdagok tegyenek jót, legyenek gazdagok a jó cselekedetekben, adakozzanak szívesen, javaikat osszák meg másokkal.” (1Tim 6,18)
Miben áll a gazdagságunk? Érdemes személy szerint is elgondolkodni ezen. Az emberek többsége, más-más választ adna egy ilyen kérdésre. Sokaknak a gondosan számon tartott, felleltározható értékeket jelenti. Az ingatlanok, ingóságok, kötvények, műtárgyak, eszközök, ritkaságok, a számlaegyenleg az igazi gazdagság. A „pénz, paripa, posztó” az, ami biztonságos hátteret nyújt. Ám a „van-nal baj van” tartja a szólás.
Pál apostol világosan átlátja, hogy az igazi gazdagságot nem ezekben kell keresni. Akkor mégis miben áll a gazdagság? Az ige szerint, a jó cselekedetek, az adakozás, a könyörületesség gyakorlásában elengedhetetlen feltétel, hogy szívesen tegyük. Ne feledjük ma sem: mindazok gazdagok, akik mindig szívesen emlékeznek az Úr Jézus Krisztus jótéteményére. Pál ezt írja erről: „gazdag lévén, szegénnyé lett érettetek, hogy ti az ő szegénysége által meggazdagodjatok.” (2Kor 8,9a) Adjunk hálát érte és az örömhírt osszuk meg ma is másokkal.
Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése