csütörtök, december 12

„Azokat választotta ki Isten, akik a világ szemében erőtlenek, hogy megszégyenítse az erőseket (…).” (1Kor 1,27b)

Amint látjuk, az ige szerint, erősnek lenni mindig is fontos kritérium volt a világ életében. Az erős győz. Ha erő van, minden van. Erővel bármit meg lehet szerezni. Ma is nagy hangsúlyt fektetnek sokan a fizikai erő megszerzésébe, a gazdasági erőbe, a szellemi, politikai, társadalmi, sőt különböző gyakorlatok szerint a lelki erő megszerzésébe. Az isteni kiválasztottság ebben a folyamatban sokszor háttérbe kerül. Könnyen lemérhetjük, ha megfigyeljük milyen tömegeket mozdítanak meg a világi erőt kínálók és milyet az Isten általi kiválasztottságot hirdetők. A Szentírás és a történelem is azonban arra mutat rá, hogy Isten a világ szemében erőteleneket olyan erővel ruházta fel, hogy megszégyenítette az erőseket. Nem könnyű jól választani, de megéri. Tartsuk ma is fontosnak azt, hogy mi Isten választottai vagyunk, akiknek minden feladathoz elegendő erőt ad. Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése