szerda, május 15

 „Uram, légy segítségünk reggelenként, szabadítónk a nyomorúság idején!” (Ézs 33,2)


     Hosszú évek után a "reggeli ige" a reggelről szól. Miért fontos, hogy Isten segítségül legyen reggelenként? Miért fontos, hogy a napunkat Isten igéjével, Istenre irányított figyelemmel kezdjük? Mert sokkal egyszerűbb, célravezetőbb valamit kezdettől fogva jól csinálni, mint elrontani, és azután helyrehozni, vagy a hibát keresni. Isten nélkül csak sötétben tapogatózunk, vakon próbálkozunk életünk minden területén. Tény, ha elég sokan vannak az istentelenek, látszólag eredményesek tudnak lenni, mint az árvíz: tömegével, sodrásával utat tör, rombol, száguldva halad előre, de romlást és pusztulást hagy maga mögött. A forrás vize halk csobogással csordogál a maga medrében, életet biztosít a környezetének. Amikor egy másik forrás vizével találkozik, akkor is ugyanúgy ellátja feladatát. Isten segít bennünket külön-külön, és egymással találkozva is jót jól cselekedni! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése