“Ettől fogva kezdte Jézus hirdetni: Térjetek meg, mert elközelített a mennyek országa!” (Mt.4,17)
Jézus életének eseményei megelevenednek előttünk az evangéliumban. A megkeresztelés után, a sátán kísértése után Jézus megkezdi tanítói hivatalát. A “pogányok Galileája” számára igazzá válik a prófécia: a nép, amely sötétségben jár, lát nagy világosságot. Az üzenet egységes. Ezt hirdette Keresztelő János, ezt hirdette Jézus, és ezt bízta üzenetként a tanítványokra, hogy hirdessék. Térjetek meg!
Amikor Isten népe a szabadulásra készült, utasításokat kapott. Ezek között volt egy fontos felszólítás: derekaitok legyenek felövezve ... azaz legyetek készen, mert indulnotok kell. Valahogy ilyennek látom ezt a felszólítást is: Beteljesedett az idő, eljött Krisztus ebbe a világba, és általa eljött Isten áldása és minden mennyei erő. Megjelent Isten üdvözítő kegyelme. Isten cselekedte ezt. Ez hálaadásra indít bennünket, mert csak általa van szabadítás. A kegyelmet nem szabad hitetlenül, megosztott szívvel fogadnunk. Szükség van a teljes élet átalakítására, megtisztítására. A megtérés isteni követelmény. Ma ha az Ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek szíveiteket (Zsid). Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése