„(Uram,) teljesedjék be rajtam irgalmad, hogy éljek, mert törvényedben gyönyörködöm.” (Zsolt 119,77)
Elkezdődik az aratás, hogy betakarítsák a gabonaféléket, köztük a búzát. A magyar ember számára a búza az élet. Ahhoz, hogy az "élet" meglegyen, el kell készíteni a földet, amelyben kikelhet, szárba szökkenhet, majd beérhet a búza. Szántás és boronálás nélkül nem lehetne a mienk a búza, az élet. Ehhez hasonlóan van szükség számunkra a törvényre és az irgalomra. Jól tudja a zsoltáros, amikor az Úrhoz imádkozik. Szükség van az Úr törvényre, amely megmozgatja, fellazítja, ha kell feltöri szívünket, lelkünket és szükség van az irgalomra, ami elegyengeti, elsimítja, hogy életünk legyen, hogy élet fakadjon belőlünk. Egy új hét kezdődik, leljük örömünket az Úr törvényében és kövessük azt. Kérjük az Úr irgalmát, hogy, amit teljesíteni nem tudunk, azt bocsássa meg nekünk. Így induljunk, így éljünk, az Isten áldásával. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése