hétfő, július 1

„Amit pedig szóltok vagy tesztek, mind az Úr Jézus nevében tegyétek, hálát adva az Atya Istennek őáltala.” (Kol 3,17)

Folytatódik a küldetésünk, amelyben Krisztus képviseletében járunk. Ha belegondolunk, akkor észrevesszük, hogy hányszor nem sikerült meggondolatlanságunkban, hirtelenségünkben, rohanásunkban azt tenni és mondani, amit az Úr tett volna, mondott volna. Ezért jön jól ez a figyelmeztetés, emlékeztetés. Mindent úgy tenni, úgy mondani, ahogy Krisztus mondaná, tenné. Jézus tettei és szavai az életet szolgálták. Úgy élt és munkálkodott, hogy az a megmaradást és a jövőt biztosította. Bátorított, vigasztalt, nevén nevezte az igazságot, megbocsátott, fáradhatatlanul dolgozott a rábízottakért, sőt az életét áldozta értük. Értünk. Hálából járunk az ő küldetésében és hiszem, hogy szent szándékunk Őt képviselni ma is. Figyeljünk arra, hogy mindent úgy tegyünk és mondjunk, hogy az Rá mutasson. Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése