" És ( Krisztus) eljött, békességet hirdetett nektek, a távoliaknak, és békességet a közelieknek." (Ef.2,17)
Mit jelent a világnak Krisztus megjelenése? Mit remélhetünk tőle? Miben változhat meg a világ és mi magunk is? Hasonlít ez a kijelentés az ismertebb igéhez: Megjelent Isten üdvözítő kegyelme minden embernek.. Itt is tényként közli, azoknak, akik reménytelennek látják helyzetüket vagy a világ helyzetét, hogy Jézus Krisztus eljött, üdvösséget szerez! Már nem olyan a világ, mint volt előtte. Mennybemenetelekor Jézus a Szentlélek ajándékáról beszélt. Pünkösdkor kitöltetett a Szentlélek. Mindenki azt tudja, hogy Isten egyházában eljött a Szentlélek időszaka. A Szentlélek hozza közel azokat, akik távolabb vannak, összekapcsolja azokkal a kik közelebb érzik magukat. Így is érthető az ige. Sokszor inkább azzal van baj, hogy Isten népe ‘’nem érti” az Ő kegyelmének gazdagságát, és befogadás helyett, a saját törvényes rendszereiben elveszve, a saját igazát cinikusan hirdetve képes “kihagyni” a kegyelemből azokat, akik szerinte távol voltak. Vigyázzunk arra, hogy mi történik a hirdetett, nagy szeretettel? A Szentlélek kapcsol ma is Jézushoz, azért, hogy jótéteményei nyilvánvalókká legyenek a világban. Az egyik legnagyobb ajándéka a békesség, amelyet senki más nem adhat, de el sem vehet tőlünk. Hitben távol még, vagy éppen közel erre a békességre figyeljünk. Ma is adja ezt a Békesség Fejedelme. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése