„Isten azonban a maga szeretetét mutatta meg irántunk, mert Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor még bűnösök voltunk.” (Róm 5,8)
Az éltünk során sokmindent látunk, tapasztalunk meg az emberek részéről. Vannak mellettünk, körülöttünk, akik megmutatják a feltétel nélküli szeretetüket. Vannak, akiknek cselekedetei azonban, az érdekből való képmutató szeretetet árulják el, és vannak, akik kimutatják a foguk fehérjét. Tapasztalunk jót is, rosszat is, és lassan megértjük és megszokjuk, hogy így zajlik az élet, mert ilyen is, olyan is tud lenni az ember. Mi sem tudunk mindig jól szeretni, akármennyire is igyekszünk, próbálkozunk. Ebben a változatos életben, jó tudni és megtapasztalni Isten változhatatlan szeretetét. Megmutatta szeretetét mindnyájunk felé azzal, hogy Krisztus meghalt bűneinkért és így van bűnbocsánat, van kegyelem, van újrakezdés lehetősége. Köszönjük meg a mi Urunk szeretetét és igyekezzünk ma is ezt a krisztusi szeretetet követni. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése