csütörtök, július 11

 „Úgyhogy már nem vagy szolga, hanem fiú, ha pedig fiú, akkor Isten akaratából örökös is.” (Gal 4,7)


     Nagyon nehéz a máséban élni, dolgozni, pihenni. Álmodni csak arról, hogy egyszer talán lesz egy darab föld, egy otthon, ami saját, ahol nem mások diktálnak, és fölözik le a haszon javát. A történelem legerősebb mozgatója a birtokszerzés vágya. Ennek fényében Krisztus óta örömujjongás és hálaadás kellene betöltse a föld minden zegét-zugát. Ehhez képest szinte észrevétlenül bújik meg a többi igevers között mai igénk. Mintha képtelenek lennénk felfogni, mit jelent fiúnak, örökösnek lenni. Vagy a fiúságot csak a tékozlás oldaláról tudnánk megélni. Vagy megmagyarázhatatlan daccal ma is csak egy fának a gyümölcsét akarnánk az egész Éden helyett. Ízlelgessük, mondogassuk, gyakoroljuk, éljük meg minden pillanatban, hogy Isten fiai, örökösök vagyunk Krisztusért ingyen kegyelemből! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése