„Szíveteket szaggassátok meg, ne a ruhátokat, úgy térjetek meg Istenetekhez, az Úrhoz!” (Jóel 2,13a)
A próféta a választott nép képmutatását leplezi le. Azt gondolták, hogy a ruházatuk megszaggatása, mint a bűnbánat jele elég az Úrral való kapcsolatuk rendezésére. Képmutatás. Kép-mutatás. Jó kép mutatás. Ismerős korunkban is. Elég, ha kifelé úgy látszik, hogy rendben van minden, de hogy mi zajlik az emberben, az emberi kapcsolatokban, az Úrral való kapcsolatban, az láthatatlan. Fontos dolgot ragadott meg Antoine de Saint-Exupéry A kis hercegben: „Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.” A szívével látja az ember mindazt, ami a díszletek mögött rejtőzik. Ez sokszor megrettent, elszomorít, aggodalmat fakaszt. Látja az Úr is és ma is üzeni, ne külsőségekben, hanem szívvel és lélekkel éljétek meg a Velem és embertársaitokkal való kapcsolatot. Igyekezzünk így élni és meglátni szívünkkel, mert ez is van: az emberek szeretetét és az Úr szeretetét. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése