hétfő, június 17

„Énekeljetek az Úrnak új éneket, mert csodákat tett!” (Zsolt 98,1a)
   Néhány éve a könnyűzenei palettán nagy divat volt a dalok „újrahasznosítása”. Százával készültek a korábbi dalok átiratai és áthangszerelései. Úgy emlékszem az egyik zenecsatorna még jelszót is gyártott a mozgalomhoz. Kissé bosszantott is a dolog, mert nem értettem, hogy mi az értelme az egésznek. Ha valaki énekelni, zenélni, alkotni szeretne, miért nem szerez új dalt, új éneket? Aztán rájöttem, hogy az nem is olyan egyszerű. Új éneket szerezni, eljátszani és énekelni akkor lehet, ha megvan hozzá a megfelelő ihlet. Egyébként tényleg ajánlatos a már ismerteket átdolgozni és újrahasznosítani.
 Néha így vagyunk a hálaadással is. Kimarad életünkből, mert a mindennapok megszokott és bevált dolgai nem inspirálnak hálaadásra. A zsoltár ma mégis arra bátorít, hogy fedezzük fel újra az Úr csodáit, amelyek a hála dallamait megteremhetik a mi ajkunkon is. Úgy is új énekké lehetnek, hogy csupán újra énekeljük Dávid, Ászáf, vagy éppen Kórah fiainak egyik szép zsoltárát, hogy áldhassuk általa az Urat. Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése