kedd, június 11

 „Ha lehetséges, amennyire tőletek telik, éljetek minden emberrel békességben.” (Róm 12,18)


      Vannak határok, amiket nem lehet átlépni. Vannak emberek, akikkel nem tudunk, mit kezdeni. De a határokat is lehet alakítani és az embereket is. Ami ma lehetetlennek tűnik, az holnap már természetes lesz. Éppen ezért a keresztyén a lehető legjobb holnapért cselekszik. Erre biztat Pál is: ami lehetséges, ami tőlünk telik, tegyük meg a lehető legjobb holnap érdekében! Ez legalább két dolgot jelent: 1. Ne ragaszkodjunk a jelenhez, hiszen egyrészt mindenképp elmúlik, másrészt mindig van javítani, jobbítani való. 2. Bár hajlamosak vagyunk mindig a legrosszabbra felkészülni, tegyünk meg minden lehetségest a lehető legjobb érdekében! Isten országát a szelídek és békességre igyekezők építik! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése