„Vessetek magatoknak igazságot, akkor hűséget arathattok!” (Hós 10,12a)
Mindannyian tisztában vagyunk a teremtett világ bizonyos törvényeivel. Például, hogy ha fűmagot vetünk a földbe, abból nem fog búza kikelni. Ha búzát szeretnénk betakarítani, akkor nem csak a magot kell elszórnunk, hanem még rengeteg dolgunk lesz az aratásig. Rengeteg ember elvárja, hogy a tisztelet, hűség, szeretet, és ehhez hasonló értékek maguktól, mintegy ajándékképpen hulljanak az ölükbe. Velem is megesett már, hogy munkám, fáradtságom nélkül termést hozott egy földre hullott mag, onnan kaptam megbecsülést, ahonnan egyáltalán nem vártam. De ahogy éhen veszne az emberiség, ha csak szélfútta búzaszemek után várná a kenyeret az asztalára, úgy veszne oda minden jóra váró reménységünk, ha nem szolgálnánk minden nap az igazságot! Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése