„Tartsátok meg és teljesítsétek mindazt, amit megparancsolok nektek! Semmit se tégy ahhoz hozzá, és semmit se végy el belőle!” (5Móz 13,1)
A hadseregben az egyik alapszabály, hogy "a parancsot teljesíteni, nem pedig vitatni kell!". Ott megvan hozzá egy jól kiépített rendszer, amely aszerint jutalmaz, vagy büntet, ahogy a parancsokat a beosztottak végrehajtják. A legtöbb ember azt gondolja, hogy ez a rendszer hiányzik a teremtésből, mivel a jutalmazás, vagy a büntetés nem egyértelműen követi Isten parancsainak végrehajtását. Ráadásul sokak számára nem vonzó közlegénynek lenni Isten seregében, ők magasabbra törnek, értelmezik, hozzátesznek, elvesznek abból, amit Isten kijelentett. Ők azt gondolják, jobban tudják Istennél. Mi azonban úgy végezzük dolgunkat, mint akik Isten szeme előtt vagyunk, minden mozdulatunkat figyeli, jegyzi, hogy majd a végén kiértékelje szolgálatunkat. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése