„Ne ölj!” (2Móz 20,13)
Úgy tartjuk, hogy a legtöbb emberben nem munkál gyilkos ösztön - ezért nem szükséges figyelmeztetni, hogy ne öljön. Valóban így van? A Tízparancsolatnak valóban más hatása lenne, mint évszázadokkal, évezredekkel ezelőtt? Meglehet, nem az erőszak és bosszúvágy, az egykori „életet életért” elv miatt, de a hatodik parancsolat érvényes törvény ma is. Nem lehet hatályon kívül helyezni, mert az ember ma is kész ölni. Nem fegyverrel tesz kárt másokban, hanem olyan kifinomult eszközökkel, amelyek a hírhedt méregkeverők intrikáit is túlszárnyalják.
Hangoztatjuk, hogy az emberiség nagy általánosságban a békességben megvalósítható prosperitást, jólétet támogatja, aztán kiderül, hogy mégis az elnyomás, a hódítás, a szerzés útján próbáljuk érvényesíteni. A Törvény - ez az igevers is - emlékeztet minket, hogy Isten számára minden emberi élet értékes, Krisztus ugyanazon szeretetet tanúsította, ugyanazon áldozatot vállalta minden emberért. Adjunk hálát érte! Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése