„Uram, (…) egyedül te vagy a föld minden országának Istene, te alkottad az eget és a földet!” (2Kir 19,15b)
Háború fenyeget, a király imádkozik. Az Isten kezében tudja, nem csak országának sorsát, hanem a föld minden országa fölötti hatalmat. Isten azt tehet, amit akar, mert végső soron ő dönt minden helyzetről, mert ő alkotta az eget és a földet, így az övé minden. Isten mindenható, mindenhol és mindenki fölött működő ereje pedig megszüntetette a fenyegetettséget, hiszen az asszír sereg visszavonul, miután Isten angyala a sereg egy részét elveszti. Egy imádság, melyben Isten mindenek feletti uralmát vallja az ember, megmenekülést hoz. Jó nekünk ebben az erős hitben megszólaló imádság erejét ismerni. Háború fenyeget, imádkozzunk. Gondjaink vannak, imádkozzunk. Betegséget viselünk, imádkozzunk. Ha bármi megoldhatatlannak tűnik, imádkozzunk, mert Isten ma is a föld minden országának Istene és mindenek felett az övé a hatalom, aki bármit bármikor megtehet. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése