„Megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket.” (Jn 8,32)
Jézus ezt a benne hívő zsidóknak mondja, akik erre magabiztosan azt felelik, hogy ez a jézusi felhívás nem nekik szól, mert ők nem szolgáltak soha senkinek, ők szabadok. Ma is fennáll a veszélye annak, hogy a benne hívők közül ilyen magabiztosan azt vallják, hogy ők szabadok. Nem véletlenül óvja Jézus az övéit az elbizakodottságtól. Jézus a bűn rabságáról beszél. Nem szabad lebecsülnünk a Gonosz kísértését, mert sokszor eléri a célját. Ha engedünk, már nem vagyunk szabadok. Megismertük Jézus Krisztust, aki az Igazság. Ő képes csak megszabadítani minket. Úgy, hogy figyelmeztet a bűn csapdájára és ad erőt, hogy elkerüljük, de a legnagyobb segítség, hogy meghalt a mi bűneinkért, hogy amikor mégis engedünk a kísértésnek, legyen azokra a bűnökre bocsánat. Nem szabadok vagyunk, hanem megszabadítottak. Adjunk hálát ezért a mi Urunknak és figyeljünk Rá, hogy ma is az ő igazsága, útmutatása szerint járjunk. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése