vasárnap, november 24

 „Én népem, mit vétettem ellened, mivel bántottalak? Felelj nekem!” (Mik 6,3)


     Mit lehet erre a kérdésre válaszolni? Van-e egyáltalán elfogadható válasz erre a kérdésre? Aligha, amennyiben a "népem" és "vétettem, bántottalak" egyaránt meg kell a válaszban jelenjen. Ha Isten népe válaszol, akkor a gondviselésről, szeretetről, szövetségről ad számot. Ha mégsem, akkor a bűnbánat, a beismerés, a megbocsátás utáni vágy hangján szólal meg. Ha a megbántott ember szólal meg, akkor az az Istentől eltávolodott, Isten népéből lemorzsolódott, bűnei miatt Istennel szembekerült ember hangja. Ez a hang sokszor erősödött már fel az idők folyamán. Ma is hangos az istentagadók, vagy az Istennel perlekedők tábora. Prófétáik, ügynökeik a lehető legkorszerűbb eszközöket használják. Meg ne tévesszenek bennünket! Mi Istennek elhívott gyermekei vagyunk, akiket örök szeretettel ölel magához! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése