szombat, november 30

 „A szeretet nem tesz rosszat a felebarátnak. A szeretet tehát a törvény betöltése.” (Róm 13,10)


     Tudósok, alkimisták, szerencsevadászok keresték évszázadokon át (vagy még most is keresik) a bölcsek kövét, ami bármit arannyá változtat, visszaadja a fiatalságot, örök életet ad. Hogy azután a nyertes mit kezd az arannyal, fiatalsággal, örök élettel, az egy következő megoldandó talány. Nyilvánvaló, hogy ez a bölcsek köve valami nagy hiányt hivatott pótolni, mint mindenre alkalmazható megoldás. És az is nyilvánvaló, hogy abban a formában, ahogy azt elképzelték, sem meglelni, sem előállítani nem lehet. Ezzel szemben van egy lelki állapot, amiben minden más megszűnik, lényegtelenné válik, vagy megszépül. Ez a szeretet, amit mindannyian jól ismerünk, talán megéltük már mi is mélységeit és magasságait. Pál azt mondja, hogy a szeretet "a törvény betöltése", vagyis a legtöbb, amit a földön az ember elérhet. Nem kell hozzá pénz, hatalom, tudás, csak elhatározás. Mindannyiunk számára elérhető, azonnal alkalmazható. Éljünk hát vele és általa. Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése