péntek, november 29

 „Minden gazdagságnál nagyobb öröm, ha intelmeid szerint élhetek.” (Zsolt 119,14)


     Mi ad örömöt az embernek? Ha sorra kérdeznénk barátokat, ismerősöket, az utca emberét, talán mindenkitől más választ kapnánk. Vannak persze többekre érvényes válaszok: jó munkahely, tartalmas szabadidő, szerelem, család, gyermek, unoka... Tartok tőle, hogy ha egy ilyen kérdezés után azt mondanánk a válaszolóknak, hogy a legnagyobb öröm Isten intelmei szerint élni, kevés lájkot gyűjtenénk be. Mintha Isten ellenségünk lenne, vagy legalábbis valami különc kívánságai lennének az ember felé. Mintha szomorúságra, unalomra lenne kárhoztatva a keresztyénség, ami alól legfeljebb pár pillanatig tartó apró örömök jelenthetik a fellélegzést. Mintha nem az ember járna tévúton, sötétségben, reménytelenségben Isten nélkül. Az intelmek azért vannak, hogy örömünket kár, baj el ne rontsa! Irányjelzők, útmutatók a teljesség felé! Ízleljük, gyakoroljuk, tegyük mindennapossá életünkben! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése