csütörtök, január 2

 „Az emberektől való rettegés csapdába ejt, de aki az Úrban bízik, az oltalmat talál.” (Péld 29,25)


     Két jól bevált módszerrel ejthető csapdába az ember: a csábítással és a rettentéssel. Mindkettő ugyanarra az elemi érzésre, a félelemre alapoz. Félek, hogy valamiről lemaradok, ha a csábításnak nem engedek, vagy félek szembeszállni azzal, amivel ijesztenek. A félelmet úgy győzhetjük le, hogy valaki sokkal hatalmasabbra, erősebbre bízzuk magunkat, akiről tudjuk, hogy egyfelől képes megóvni bennünket, másfelől teljes jószándékkal van irántunk. Pál apostol fogalmazta meg a protestáns egyházak jelmondatává lett gondolatot: "Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?" (Róm 8,31) Aki Isten oltalmában tudhatja magát, annak testi-lelki erejét, képességeit nem köti gúzsba a félelem, Isten gyermekeként hasznos szolgálatot tehet bárhol, bármikor! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése