„Ne veszítsétek el tehát bizalmatokat…” (Zsid 10,35)
A legfontosabb, legértékesebb dolgainkat szeretjük biztonságban tudni. Minden óvintézkedést megteszünk, hogy el ne veszítsük azokat. Érdemesnek tartjuk minden útra indulás előtt számbavenni, hogy megvan-e mindenünk, amire szükségünk lehet, ami nélkül nem lehetne biztonságos az utunk vagy ami nélkül nem tudnánk célba érni. Vannak anyagi feltételek és lelki értékek, amelyek nélkül el sem tudnánk képzelni az életünket, a napjainkat. Ezek között mi ott találjuk az Istenbe vetett bizalmunkat. Jó hallani, hogy erre is vigyázni kell, mert el lehet veszíteni. Néha talán úgy gondoljuk, hogy ez természetes velejárója az életünknek, ami soha nem vész el. A mai ige azonban óvatosságra int és arra buzdít, hogy ma is keressük az Igét, hallgassuk, hogy erősítse bizalmunkat az Úr gondviselő szeretetében, és így legyen biztonságos az utunk és biztos megérkezésünk. Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése