Így szól az Úr: „Íme, én angyalt küldök előtted, hogy megőrizzen az úton, és bevigyen arra a helyre, amelyet kijelöltem.” (2Móz 23,20)
Nem tudjuk mire lépünk ki a házból - tartja a mondás. Amikor kimondjuk, elismerjük, hogy nincs ismeretünk arról, ami ránk vár. Bármi történhet, gondoljuk. Nem történhet azonban csak az, amit az Úr elrendelt, eltervezett számunkra. Az Úrral való szövetségben a választott nép úgy haladhatott a kijelölt föld, Kánaán felé, hogy előttük járt az Úr angyala, hogy a védelmet és a helyes úton maradást biztosítsa. Mi is szövetségben élünk Istennel, Krisztus által. Hiszem, hogy a mienk is ez az ígéret. Mi valóban nem tudjuk mi vár ránk, amikor ma reggel elindulunk, de az biztos, hogy az őrangyal előttünk is jár, hogy vigyázza lépéseinket. Jó így indulni, megnyugtató így gondolni szeretteink, a reánk bízottak utaira is. Különböző földi utakat járunk, de az Úr vezetése által egyszer mindnyájan megérkezünk a helyre, amelyet kijelölt számunkra, az Isten országába. Egy csodálatos ének így bátorít: "Indulj az úton, előre nézz, nem tántoríthat ezernyi vész! Életed útját végig kell járni, és az út végén Jézus fog várni!" Ámen.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése