szerda, június 5

„Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt.” (Fil 4,6)

Bármennyire igyekszünk, nagyon sokszor nem tudjuk befolyásolni, azokat a körülményeket, amelyek aggodalmat szülnek bennünk. A Gonosz is azon munkálkodik, hogy az aggodalmak visszhangozzanak a lelkünkben. Az ige nem azt mondja, hogy nem szabad hagynunk, hogy az aggodalom érzése megjelenjen bennünk, hanem azt hogy soha ne hagyjuk eluralkodni magunkban. Hanem..., használjuk az imádságot, mint ellenszert. Kipróbált lehetőség ez. Amikor az aggodalom gondolatai, mint özönvíz próbálnak elborítani, az imádság gátját használjuk, mint védekezést. Forduljunk Istenhez hálaadással, hogy segítsen abban, ami aggodalomra ad okot. Hálaadással, ami hátra és előre tekint. Emlékezzünk, mennyi mindenben nyújtott már az Úr segítséget és higgyük, hogy ez így lesz most is és ez után is. Adjunk hálát az Úrnak az eddigi és azutáni megmentő szeretetéért. Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése