kedd, november 12

"A megtérés és a higgadtság segítene rajtatok, a béke és a bizalom erőt adna nektek!" (Ézsa.30,15b)
Eszembe jut a 38 éve beteg ember, akinek annyi időn keresztül nem volt embere, aki segítsen. Végül Jézus segített rajta. Meggyógyult. Lubeckben egy lerombolt templomban a világháború után megmaradt egy szobor: Krisztus kezek nélkül. Alatta pedig egy felirat: Ti vagytok Krisztus kezei és karjai. Valaki mindig segíthet neked, és valakin mindig segíthetsz.
Az igazi segítséget mindig a kegyelem hozza. Isten megkönyörült rajtunk és kész segíteni nekünk. A személyes életünkben pedig nagy szükség van a személyes erők mozgósítására is: aki keres, az talál és a zörgetőnek megnyittatik. Jelen esetben a segítséget éppen innen vehetjük. A stressz jelenség, de nem végzet. A mélységből a megtérés jelent igazi szabadulást. A hiszti helyett megtérést és higgadtságot ajánl az ige. Békességet nyerünk, ha Istennél keressük. Az ősbizalom segít ebben. Mérjük föl valós helyzetünket, ne essünk kétségbe. Bízzunk a kegyelem Istenében, és nyugodtan mondjuk el imánkat. Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése