hétfő, november 11

“Mert aki kér, mind kap, aki keres, talál, és a zörgetőnek megnyittatik.” (Mt.7,8)
Csak Isten tudja oltalmazni és irányítani életünket. Megkegyelmezett emberek vagyunk, reménykedünk a jóban, az áldásban. Kissé félve lépünk át majd az év küszöbén is, mert ismeretlen számunkra. Valóban hitre és bátorságra van szükségünk. Szeretnénk újból megbizonyosodni, hogy nem vagyunk magunkra, hogy a hatalmas Isten óv és vezet bennünket. Szeretnénk bátorságot nyerni, hogy merjünk tervezni, merjünk akár lehetetlen dolgokat is kérni. Bátorságot kérni a harcainkhoz és küzdelmeinkhez. Ahhoz, hogy önmagunkat győzzük le és élhessünk tisztább és szebb életet. Itt nem az a kérdés, hogy mit hoz a jövendő, hanem az a fontos, hogy kicsoda Isten, kicsoda a gondviselőnk és vezetőnk. A Hegyi beszéd egyik részlete van előttünk. Jézus bátorít bennünket, hogy mi magunk legyünk cselekvő alakítói saját sorsunknak és életünknek. Merjük keresni a szeretetet, a békességet. Merjünk kutatni az igazság után. Legyünk kitartóak a kopogtatásban. Ne lankadjunk meg hitünkben. Legyen ez az imádságunk: Urunk, Jézus! Köszönjük a kegyelmet, adj erős hitet és erős szívet, hogy téged keressünk. Adj örömet és hálaadást a szívünkbe, ha rád találtunk. Te vezess minket! Ámen.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése